Son zamanlarda dünyayı etkisi altına alan virüs salgınlarından sonra önemi bir hayli artan dezenfeksiyon hizmetleri, bir bölgedeki mantarların, bakterilerin ve virüslerin tamamen yok edilmesini amaçlayan kapsamlı temizliklerdir.

Çevremizde farklı farklı koşullarda kendilerine yaşama alanı bulabilen ve zamanla büyüyerek insanların vücuduna da girmeyi başaran bu virüslerden bazıları insanların bağışıklık sistemini alt üst edebilme özelliğine de sahiptir. Günümüzde karşılaşılan koronavirüs salgını göz önüne alındığında bu virüslerin hiç küçümsenmemesi gerektiği anlaşılmaktadır.

Dezenfeksiyon Hizmet Alanları

Dezenfeksiyon hizmeti hem bakteri, hem de mikrop bulunmaması gereken laboratuvar ortamı gibi yerlere uygulanan bir işlem olduğu gibi ev, ofis, otomobil ve otel dezenfeksiyonu gibi insanların yaşamını devam ettirdiği her türlü mekana uygulanmaktadır. İçerisinde uzun süre kalınan ortamlardaki mikropların insanlara bulaşarak sağlığı tehdit etmesi riskinden kaçınmak için özellikle ev dezenfeksiyonu ve ofis dezenfeksiyonu hizmeti insanların en fazla tercih ettiği hizmetlerdir. Bunun yanında toplu ulaşımın sık kullanıldığı bölgelerde araçlarda insanların elleriyle temas ettikleri yerlerdeki mikropların yok edilmesi amacıyla ulaşım dezenfeksiyonu da bir hayli önem arz etmektedir.

Dezenfeksiyon Yapılırken Kullanılan Malzemeler

Dezenfeksiyon hizmeti veren birçok dezenfektan firması bu işi profesyonel bir şekilde yapmak yerine üstünkörü hizmet verdiği için dezenfeksiyon işlemi tam başarı sağlayamayabilmektedir. Dezenfeksiyon işlemi sırasında yaşayan tüm canlı bakteri ve mikropları yok etme özelliğine sahip maddeler kullanılmaktadır. İçerisinde toksik barındırmayan bu maddelerin kullanılmasıyla birlikte bir yanden mikroorganizmalar yok edilmekte, diğer yandan dezenfeksiyon işlemi uygulanan bölgedeki insanların zarar görmemesi sağlanmaktadır. Bunun yanında kullanılan malzemeler ev ya da ofis ortamındaki eşyalara zarar vermeyecek özelliklere sahiptir. Bu sebeple içiniz güvende bir şekilde dezenfeksiyon hizmeti alabilirsiniz.

Dezenfeksiyon Hizmetinde Yapılan İşlemler

Ev ve ofis dezenfeksiyonu hizmeti sırasında profesyonel ekibimiz ilk olarak dezenfektan hizmeti verilecek bölgeyi gezerek yeterli malzeme planlaması yapar. Sonrasında dezenfektan hizmeti verilecek bölge ilaçlı bir şekilde işleme tabi tutulur. Daha çok el ile temas edilen yerler mikroplardan tamamen arındırılacak şekilde temizlenir. Alanında uzun yıllardan bu yana tecrübe sahibi olan Naturapest’in profesyonel ekipleri sizlerin sağlığını ön planda tutacak şekilde özenerek evinizin mikropların yuvalanabileceği tarzdaki en tehlikeli yerlerini temizlemektedir.

Hastane dezenfeksiyonu işleminde özellikle yoğun bakım ünitelerinde çok titiz bir şekilde dezenfeksiyon hizmeti veren firmamız, öncelikle bu işlemin yapılacağı bölümde bulunan yatak, tıbbi cihaz gibi malzemeleri özel bezlerle temizler. Dezenfeksiyon işleminden önce personel kesinlikle kendi hijyenini sağlar ve ellerini dezenfekte eder. Dezenfeksiyon işlemi sırasında tüm vücudu saracak şekilde bir özel kıyafet kullanılır ve ağızda maske ile işlem sağlanır. Tıbbi cihazların sadece yüzeysel olarak temizliği yapılmaz, detaylı bir şekilde kablolar, hortumlar, irili ufaklı malzemeler teker teker temizlenir ve mikropların barınmasına ihtimal kalmayacak şekilde bir temizlik sağlanır. Temizlik esnasında mikrop ve bakterileri yok edecek çok özel maddeler kullanılmaktadır. Belediye dezenfeksiyonu ve ulaşım dezenfeksiyonu hizmetinde ise insanların yoğun olarak kullandıkları araç gereçler ele alınır ve yine hiçbir virüsün barınamayacağı şekilde detaylı bir temizlik uygulanır.

Neden Naturapest Dezenfeksiyon Hizmetleri ?

Temizlik sektöründe uzun yıllardan bu yana Bursa’ya hizmet veren Naturapest, profesyonel ekibi ve birikimi ile bugüne kadar sayısız firmaya ve vatandaşa dezenfeksiyon hizmeti sağlamıştır. Kullandığı yüksek kalite temizlik malzemeleri ile bir ortamdaki vücuda zararlı mikroorganizmalara yaşam şansı tanımayan Naturapest ekibi, bu konuda müşterilerine garanti vermekte ve kaliteli bir hizmet anlayışı ile üzerine aldığı görevi yerine getirmektedir. Naturapest dezenfeksiyon hizmetlerinden faydalanmak ya da detaylı bilgi almak için her zaman bizi +90 224 482 20 16 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz.

Yaşadığınız bölgede veya bulunduğunuz ortamda bulunan mikroorganizmalar sağlığınızı bozabilir. Her türlü ihtimal göz önünde bulundurularak yapılmış olan dezenfeksiyon çalışması ile birlikte, sağlık konusunda önemli bir fırsat elde edebilirsiniz. Özellikle bu sektörel gelişimde deneyim ve tecrübesi ile birlikte, zamanında gelişimi göstermiş firmayı tercih etmek çok önemli. Günümüz şartları ve endüstriyel koşullarında bu şartlara yapmış olduğu destek ile birlikte, pek çok sağlıklı temizlik malzemesi gündeme gelmiş durumda.

Özellikle uzmanların kullandığı güvenilir malzemeler ile birlikte, burada oluşturulmuş yöntemler ve sonuçlar insanların sağlığı için iyi bir çözüm üretmeye devam ediyor. Temiz, steril ve sağlıklı bir ortamın avantajından faydalanmak herkes için önemli. Büyük, küçük pek çok yaş grubundan insanların, bağışıklık sistemi aynı seviyede olmayabilir. İşte bu yüzden profesyonel bir Dezenfeksiyon çalışması ile birlikte, burada atılacak adımların ne kadar doğru ve isabetli olduğunu görmek mümkün olacaktır. Son yıllarda ve özellikle bu dönem içerisinde sterilizasyon çalışması büyük bir dikkatle yapılıyor. İnsan sağlığı için yapılan yatırımların, özellikle bu süreç ile beraber çok iyi sonuçlarını verdiğini görebiliriz.

×