Kene

Keneler, insanlar, evcil hayvanlar, çiftlik hayvanları ve yabani hayvanların kanını emen dış parazitlerdir. Aynı zamanda insanlar da dahil olmak üzere hayvanlarda hastalığa neden olan çok çeşitli organizmaların vektörleridir. Dünya genelinde tanımlanmış, 850 civarında kene türü bulunmaktadır.

Keneler başta memeliler ve kuşlar olmak üzere, omurgalı konakçıların yaşam alanlarında bulunur. Keneler için en verimli yaşam alanları; gelişimlerine ev sahipliği yapacak sıcak ve nemli otlaklar, ormanlık alanlar ve orman kenarlarındaki bitki örtüleridir. Yeterince yüksek sıcaklık ve nemin görüldüğü Nisan – Ekim ayları arası, kenelerin aktif hale geldikleri ve konakçı aradıkları en riskli dönemdir. Buna ek olarak, daha yumuşak ve yağışlı geçen kış ayları, kenelerin tüm yıl aktif olmasına neden olur.

Profesyonel Hizmet Alın!

Bir kene istilasının işaretlerini belirlemenin basit yolları vardır ve zararlı kontrolü ihtiyacını azaltır. Caydırıcı önlemler ve proaktif bir yaklaşım ile pahalı uygulamaları önleyebilirsiniz.

Kenelerden tamamıyla kurtulmayı garantilemek için profesyonel bir hizmet almak en etkili yoldur.

İstila düzeyini ve istila türünü belirlemek için ücretsiz ön inceleme sunuyoruz.

Sertifikalı teknisyenlerimiz sizin gereksinimlerinize uygun, hedefe yönelik etkili kene kontrolü sunar.

Uygulamalarımız eviniz veya işyerinizde uzun vadeli çözüm garanti etmek için potansiyel üreme alanlarınızın kaldırılmasını içerir.

Evinizde veya işyerinizde öninceleme için ücretsiz
+90 224 482 20 16 nolu hattımızı arayın.

Neden Naturapest?

Profesyonellik

Naturapest zararlı kontrolünde gerçekleştirdiği her adımda profesyonelliği tercih eder.

Uzman Kadro

Naturapest zararlı kontrolünde uzmanlaşmış eğitimli personellerle hizmet verir.

Başarılı Sonuçlar

Naturapest zararlı kontrolünde aldığı sonuçlar ile yüksek başarı oranına sahiptir.

×